KOMUNIKÁCIA alebo o troch vrchoch, prasiatku a výmene informácií (príbeh)

Kde bolo, tam bolo, konalo sa školenie o efektívnej komunikácii. Vodník, rytier, trpaslík a mnohí iní zvedavo cupkali hájom k chalúpke, kde sa spôsobne usadili do kruhu. Zazvonil zvonček a začalo sa vyučovanie.

Múdra sova s okuliarmi na nose nakreslila na čiernu tabuľu tri vrchy a na každý z nich človiečika. So spokojným zahúkaním pridala do údolia prasiatko.

Read moreKOMUNIKÁCIA alebo o troch vrchoch, prasiatku a výmene informácií (príbeh)

Zrkadlo (citáty)

Je to na neuverenie, ale aj skutočne krásne ženy mávajú problém pozerať sa na seba do zrkadla (napr. aj vo fitku). Cvičenie so zrkadlom nám môže pomôcť začať sa prijímať.

„Každý človek potrebuje zdravú mieru sebalásky. Schopnosť obracať sa sám k sebe pozitívne a s láskou je predpokladom šťastného a naplneného života.

Read moreZrkadlo (citáty)

Oko na nebi (zamyslenie)

Keď som raz ráno vyzrela von na oblohu cez otvorené okno, hľadelo na mňa OKO.

V tmavej oblačnej prikrývke cezeň presvitala priezračne modrá obloha. Akoby sa mi Boh prihováral: „Dieťa moje, ako sa mi dnes máš?“ A pekne sa na mňa pritom usmial.
Toľká pozornosť ma hriala na duši a tak som sa usmiala tiež a vďačne si pomyslela: „Dobre, ďakujem.“

Read moreOko na nebi (zamyslenie)

Test motivácie

MOTIVAČNÉ  PROFILY

Úspech, kariéra, rodina, erotika? Čo je pre nás skutočne dôležité? Čo nás napĺňa šťastím? Tak ako sa odlišujeme odtlačkami prstov tak sa líšime aj motivačným profilom, čiže individuálnymi zdrojmi motivácie. Poznanie a uvedomenie si tejto skutočnosti je predpokladom spolunažívania s ostatnými v mieri.

Read moreTest motivácie

Problémy (zamyslenie)

Melody Beattieová píše v jednom svojom zamyslení toto:
„Zvyčajne som si udržiavala naivný postoj k problémom, nezhodám a ťažkostiam. Myslela som si, že by žiadne nemali byť. Bola som bezradná, keď sa vynáral jeden problém za druhým. Prečo si Boh na mňa zasadol? Čo som robila zle? Prečo mi to druhí ľudia robili? Viac času a energie som venovala reagovaniu na prítomnosť problémov, než ich riešeniu.
Jedného dňa, kým som lamentovala nad určitým problémom, niekto na mňa hodil klasické klišé: „Nikto nikdy nepovedal, že to bude ľahké.“ Správne! Nikto nikdy nepovedal, že to bude ľahké. No nikto mi tiež nepovedal, že to bude takto prekliato ťažké!“

Read moreProblémy (zamyslenie)