10. apríl (zamyslenie Al-Anon)

Čo v svojom živote naozaj hľadám? Zaujímavé činnosti? Splnenie svojich záväzkov voči rodine a priateľom? Zmenu svojho charakteru na človeka, s akým budem rada spolunažívať?

Možno si všetky tieto ideály neuvedomujem, ale je to radosť pracovať na nich, sledovať, ako sama kúsok po kúsku rastiem.

Jedným z vhodných spôsobov je urobiť skutočne dobrú inventúru a preskúmať svoje pohnútky. Musím pochopiť, prečo robím to, čo robím a hovorím to, čo hovorím. Pomôže mi to uvedomiť si, aká v skutočnosti som a prinesie mi to konštruktívne nápady na vylepšenie toho, čo sa mi na mne nepáči.

Pripomienka na dnešný deň: Je oveľa ľahšie byť čestným voči ostatným, než voči sebe. Každého z nás do určitej miery brzdí potreba ospravedlňovať svoje činy a slová. Priznanie svojich chýb sebe, Bohu a inému človeku, ako je to v 5. a 12. kroku, mi poskytne aspoň náznak toho, akým úžasným človekom by som mohla byť.

„Budem sa modliť za sebanaplnenie a pomocou vedomej snahy budem postupovať vpred, aby som mala pokoj so sebou, čo je konečný cieľ, ktorý zahŕňa všetkých ostatných.“

predošlé   ♦   nasledujúce