12. jún (zamyslenie Al-Anon)

Je naozaj škoda, že nemôžeme ísť niekam na trh a kúpiť si veľký balík zmyslu pre humor rovnako ako napríklad droždie. Oboje robí približne to isté: droždie dodáva chlebu ľahkosť, príjemnú konzistenciu a chuť, kým humor uľahčuje ťaživú zložitosť nášho každodenného života a vyhládza hrboľaté miesta v našej vzájomnej komunikácii.

Pripomienka na dnešný deň: Chcem si pamätať, že vždy, keď som v pokušení zaujať na danú udalosť ťažký, pochmúrny pohľad, nakoniec to nemusí byť až také zlé. Ak sa na to pozriem zbližša, možno je v tom nejaký prvok zábavy – fantázie, absurdnosti alebo dokonca uľavujúcej pochabosti. To moja nálada spôsobuje, že vidím veci čierno aj vtedy, keď by som to mohla rozjasniť nádychom ružovej.

Budem sa usilovať hľadať veci, ktoré môžu dodať môjmu životu veselosť a vykompenzovať tie vážne alebo problematické záležitosti. Budem si rozvíjať zručnosť v rozpoznávaní humorných okamihov a v radovaní sa z nich. Môže to byť naozaj konštruktívny spôsob, ako odpútať svoju myseľ od každodenných ťažkostí.

Zvyčajne nám práve úzkosť bráni v tom, aby sme v živote videli tie jasnejšie a krajšie veci. Existuje v našom vnútri, preto máme slobodu odmietnuť jej vplyv na spôsob, akým reagujeme na to, čo sa nám stane.“

predošlé   ♦   nasledujúce