17. máj (zamyslenie Al-Anon)

Keď mám choré telo, užívam lieky, ktoré mi predpíše lekár. Keď je chorá moja duša aj srdce, potrebujem lieky v rovnakej miere, ak nie vo väčšej. Keďže žijem s alkoholikom a s mojou vlastnou neurotickou reakciou na túto situáciu, potrebujem duchovné a emocionálne lieky, ktoré mi môže poskytnúť Al-Anon. Na začiatku si neuvedomujem, ako veľmi ich potrebujem, ale keď vidím ostatných, ako sú uzdravovaní zo svojho zúfalstva, zisťujem, že som ochotná tento program akceptovať.

Ľudia sa len o niečo pripravujú, keď slepo odmietajú neustálu pomoc Al-Anonu. Jeho duchovnú podporu potrebujú naďalej,  dokonca aj vtedy, keď alkoholik dospeje k triezvosti. Veľmi by im prospelo, keby „užívali lieky“ dovtedy, kým zažívajú ich úžitok.

Pripomienka na dnešný deň: Keď niekedy nájdem v Al-Anone úľavu od svojho súženia, keď niekedy zažijem úžasné momenty z toho, že sa cítim oveľa lepšie po tom, čo ma vedú po tejto duchovnej ceste k uzdraveniu, nevzdám sa Al-Anonu tak ľahko. Všetci sa skôr alebo neskôr naučíme, že tento program sa dá aplikovať do všetkých aspektov života – teraz a navždy.

„Je upokojujúce vedieť, že nikdy nemusím čeliť svojim problémom bez pomoci Al-Anonu.“

predošlé   ♦   nasledujúce