19. apríl (zamyslenie Al-Anon)

Raz navštívil skupinu Al-Anon zúfalý manžel alkoholičky. Keď zistil, že všetkých ostatných dvanásť členov v skupine sú ženy, pripadal si trochu hlúpo; povedal si, že jeho problém nemôže byť rovnaký ako majú ony, a tak sa držal bokom a naďalej sa snažil vyriešiť svoje problémy tými istými starými nástrojmi, ktoré však nikdy predtým nefungovali.

Iný muž v podobnej situácii sa takisto hanbil identifikovať svoj problém v skupine žien, no rýchlo si uvedomil, že Al-Anon ponúka základné princípy, ktoré naozaj fungujú. Tak si tam priviedol priateľa a ten priateľ ďalšieho priateľa, až nakoniec si všetci s vďakou uvedomili, že všetci muži v skupine jej dodávajú životnú silu a schopnosť fungovať, čo by možno inak nikdy nezískala.

Al-Anon je pre ľudí, ktorí majú problémy a ktoré chcú riešiť tým, že sa budú deliť o svoje skúsenosti, silu a nádej s inými ľuďmi. Čím rôznejšie sú skúsenosti, tým väčšia je sila a nádej.

Bez ohľadu na to, kto si, ak niekto v tvojom živote bojuje s fľašou, Al-Anon je pre teba tá správna odpoveď.

„Boj tvojej manželky v snahe oslobodiť sa zo zovretia alkoholizmu sa bude pravdepodobne vymykať tvojim predstavám. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snaží…. dochádza u nej k rovnakému neodvratnému zlyhaniu …“ (z brožúrky Al-Anon: Čo ďalej?)

predošlé   ♦   nasledujúce