19. júl (zamyslenie Al-Anon)

Ako členovia skupiny Al-Anon navštevujeme stretnutia, udržujeme kontakt s inými, čítame, meditujeme a modlíme sa. Je úžasné uvedomiť si, že táto účasť spôsobuje, že my sami sme tiež súčasťou celosvetovej siete skupín, ktoré pracujú za rovnakým účelom: vybudovať lepšie životy pre seba a ľudí okolo nás. Predstavte si obrovskú silu k dobru, ktorá je vytváraná rovnakým spoločenstvom ako je to naše.

Členovia Al-Anonu na každom kontinente, v takých vzdialených miestach, ako je Austrália, Japonsko, Uruguay alebo Pacifické ostrovy – to všetko sú moji bratia a sestry. To, čo robím, im pomáha – a to, čo robia oni, pomáha mne.

Národnosť, rasa, farba pleti, náboženstvo, bohatstvo, chudoba – nič z toho nie je podstatné pre nás, členov tohto veľkého milujúceho spoločenstva.

Pripomienka na dnešný deň: Keď hovorím so svojimi priateľmi z Al-Anonu, uvedomujem si, že všetci sme súčasťou niečoho, čo je oveľa väčšie ako naša skupinka. Budem pamätať na tých, ktorí sú v tisíckach skupín po celom svete. Táto vzájomná myšlienková výmena obohatí nás všetkých.

„Toto je skutočne činnosť ducha a pevne verím, že z týchto snáh by mohla povstať jednota sveta v porozumení a pokoji…“ (člen Al-Anonu z Nového Zélandu)

predošlé   ♦   nasledujúce