2. júl (zamyslenie Al-Anon)

Zdá sa mi, že niektorí ľudia, ktorých stretávam v Al-Anone, majú akúsi prirodzenú radosť zo života. Ich optimizmus vám prezradí, že vedia, že hneď za rohom na nich čaká niečo dobré. Ich optimistická istota ovplyvňuje každého utrápeného človeka, s ktorým sa rozprávajú. Z každého stretnutia robia akési zvláštne dobrodružstvo.

Noví členovia sa divia, keď zistia, že mnohí z týchto ľudí v čase, keď boli v Al-Anone noví, mali takisto svoje trápenia a boli celkom zúfalí. Al-Anon im priniesol radosť zo života, nádej a istotu, ktorú sú pripravení používať na pomoc iným.

Pripomienka na dnešný deň: Len čo som ochotná zapojiť sa do programu a uplatňovať v živote 12 krokov a slogany každodenným čítaním a neustálym uplatňovaním, zabudnem na to, že sa mám na ľudí „hnevať“, a zabudnem samu seba ľutovať. Tak zostane na svete veľa priestoru a času na rozmýšľanie nad vyrovnanosťou, prijatím a vďačnosťou za to dobré, čo nás stretáva každý deň.

„Pomáhať iným budem schopná  len vtedy, keď dovolím, aby mi Al-Anon vyjasnil pohľad na moje problémy. Kým sa nebudem zdieľať s ostatnými s tým, čo z tohto programu dostávam, môj vlastný pokrok bude obmedzený.“

predošlé   ♦   nasledujúce