21. november (zamyslenie Al-Anon)

ZATVORENÁ MYSEĽ

Niekto presvedčil pána J., aby prišiel na stretnutie Al-Anon. Jeho manželka sa konečne pripojila k AA a naozaj sa usilovala o triezvosť a o to, aby sa pomocou duchovných prvkov v programe AA rozvinula v zdravého človeka.

Pánovi J. sa to však nepáčilo. Spolu s manželkou sa radi zabávali na rôznych spoločenských udalostiach a jej triezvosť bola pre tieto aktivity prekážkou. Zdalo sa mu to úplne smiešne, aby niekto z ich spoločenskej vrstvy uznal, že je zotročený alkoholom. Dokonca aj po štyroch či piatich stretnutiach Al-Anon stále nemohol pochopiť, prečo chce jeho manželka aj naďalej pokračovať v AA, keď už nepije a nechápal ani to, čo by mu mohlo ponúknuť Al-Anon.

Pripomienka na dnešný deň: Keď uvažujem o tom, ako sa ľudia obmedzujú tým, že majú zatvorenú myseľ, zisťujem, že uzdravenie z alkoholizmu, aj z emocionálnej choroby, ktorou trpí ten, čo žije s alkoholikom často komplikuje pýcha. Uvedomujem si, aké je nevyhnutné prijímať zmeny v mojich životných návykoch, ak mi naozaj ide o vyrovnanú a usporiadanú existenciu.

„Niektorí ľudia nevedia,
ako veľmi potrebujú
nový spôsob života,
až kým ich nepremôže nešťastie.“

http://alanonslovensko.sk/zamyslenia.php

v angličtine TU

predošlé   ♦   nasledujúce

⇒ Prečítaj si: