24. apríl (zamyslenie Al-Anon)

Príchod do Al-Anonu môže byť ako vstup do celkom nového sveta. Začínam si uvedomovať, že naozaj môžem svoj život zmeniť tým, že sa budem zbavovať svojho strachu, zatrpknutosti a rozhorčenia. To znamená, že sa musím brániť tomu, aby som súdila iných podľa mojich noriem. Znamená to, že budem tieto normy skúmať a zlepšovať a sama podľa nich žiť. Ak som zatrpknutá, je to preto, že som za svoj osud a za všetko, čo ma postihlo dovolila sama sebe obviňovať iných, alkoholika alebo Boha.

Áno, príchod do Al-Anonu a život podľa jeho programu mi môže dať nový pohľad na môj svet tým, že mi pomôže vidieť samu seba jasnejšie a prijatím návrhu Al-Anonu zmeniť seba namiesto iných.

Pripomienka na dnešný deň: Nikdy som si nepriznala, že som sa mýlila alebo bola vinná za niečo, čo sa stalo. Bolo to ako šok, keď som sa dozvedela, že sa odo mňa ako súčasť programu Al-Anon očakáva, že budem skúmať svoje vlastné nedostatky. Musím byť k sebe čestná, aby som sa mohla vydať na cestu vyrovnanosti. Dokážem to?

„Preto, že sa ti zdá určitá vec ťažká, nemysli si, že nie je možné, aby ju niekto uskutočnil. No ver, že aj ty si schopná čohokoľvek, čo je možné pre niekoho iného.“ (Marcus Aurelius)

predošlé   ♦   nasledujúce