24. júl (zamyslenie Al-Anon)

Nováčik, ktorý príde do Al-Anonu, sa zvyčajne cíti na tomto nepriateľskom svete osamelo a topí sa v mori problémov. Musíme si byť istí, že niektoré z nich sme si mohli vyrobiť sami, ale všetci sme sa museli naučiť veľa o živote s alkoholikom skôr, než sme si v sebe mohli začať vytvárať vyrovnaný a usporiadaný svet.

Nebuďme príliš horliví a nechcime túto zmätenú osobu zasypať radami. Srdečné privítanie a slová nádeje a uistenia budú všetkou terapiou, ktorú môže na začiatku zužitkovať. Jeden z členov by mal takisto ponúknuť ochranné krídlo a ochotu vypočuť si jeho problémy, keby sa o nich chcel po stretnutí porozprávať.

Pripomienka na dnešný deň: Každý z nás by mal nováčikovi venovať pár myšlienok. Jeho príchod do Al-Anonu nám môže obohatiť život a rovnako môžeme pomôcť my jemu. Prináša nám príležitosť predstaviť mu uzdravujúcu pomoc programu Al-Anon. Takýmto odovzdávaním sami získavame, keď sa s ním delíme o to čo sme sa naučili a naše vlastné myšlienky sa vyjasňujú novými pohľadmi. Takisto nám to pomáha uvedomiť si, ako veľa nadhľadu sme nadobudli, odkedy sme boli v našom spoločenstve nováčikmi my.

„Modlím sa o vedenie v snahe pomôcť nováčikovi. Chcem byť selektívna pri zdieľaní sa so svojou skúsenosťou, silou a nádejou tak, aby som naplnila jeho potreby.“

predošlé   ♦   nasledujúce