27. máj (zamyslenie Al-Anon)

Niekedy sa nám zdá, že musíme znášať viac, než je spravodlivý údel. Sme do problémov takí zabratí, že si nevieme predstaviť žiadne východisko. Je to akoby sme sa snažili dostať sa z toho vlastným pričinením a pozdvihnúť svoje myšlienky z tohto horúčkovitého stavu.

Môžeme to však urobiť tak, ak sa naučíme používať pôsobenie Božej pomoci. Tá je vždy s nami, pripravená pozdvihnúť nás vtedy, keď to potrebujeme. Vtedy sa stane to, že budeme schopní vidieť ďalej za horizont. V Al-Anone to nazývame získanie nadhľadu v našich problémoch namiesto toho, aby sme presne určovali svoje myslenie v daných ťažkostiach.

Pripomienka na dnešný deň: Nech sa dnes stane čokoľvek, budem to brať ako výzvu, ktorú dokážem dobre zvládnuť. Ak to bude dobré, vďačne to príjmem ako zvláštny dar. Ak to nebude dobré, popasujem sa s tým, ako najlepšie budem vedieť, a to s vedomím, že to prejde a nedovolím, aby ma to zdolalo. Nedovolím, aby ma to dobré urobilo samoľúbym a tiež nedovolím, aby ma to nedobré vtiahlo do zúfalstva.

Veci vždy nejdú tak, ako by sme chceli.
Sklamania prijímaj potichu;
rozvíjaj dar tichosti, keď by hovorenie
mohlo ťažkosti ešte viac vyostriť.

predošlé   ♦   nasledujúce