28. december (zamyslenie Al-Anon)

Dnes budeme rozmýšľať o svojich zámeroch. Toto slovo bude pre mnohých z nás znamenať obrovský rozdiel medzi tým, čo chceme robiť, teda aký je náš zámer, a tým, čo robíme naozaj. Chceme byť milí a tolerantní, ale akýsi nekontrolovateľný impulz mení náš postoj na niečo, čo budeme neskôr ľutovať. Chceme toho dosiahnuť tak veľa, ale ak nezačneme reálnym odhadom toho, čo sme schopní urobiť, svoje očakávania nenaplníme. Chceme dobrý život pre seba a naše rodiny, ale zdá sa, akoby nás od toho ostatní neustále odkláňali alebo umožníme, aby nám činy iných bránili v naplnení toho, v čoho uskutočnenie sme dúfali.

Pripomienka na dnešný deň: Moje zámery sú dobré. Keď ich nenaplním, som sklamaná; dokonca ma môže tlačiť k zemi pocit viny. Ako sa tomu môžem vyhnúť? Budem sa snažiť vyjasniť si svoje zámery, rozhodnúť sa, čo naozaj chcem robiť, hovoriť a uskutočniť. Toto mi pomôže, aby môj život nabral uspokojivý a produktívny smer.

„Dovoľ, aby som si bola v prvom rade istá svojimi zámermi a tiež dôvodmi  svojich rozhodnutí; toto povedie moje myšlienky konštruktívnou cestou a zabráni mi v tom, aby som sa pokúšala o niečo nepraktické alebo nemožné.“ (Celebra Tueli)

predošlé   ♦   nasledujúce