28. október (zamyslenie Al-Anon)

Občas sa stane, že nás zachváti nálada typu „ja chudáčik“: ovládnu nás všetky problémy, ktorým musíme čeliť. Je veľmi pravdepodobné, že sa to stane vtedy, keď začneme meniť svoje zmýšľanie a začneme premýšľať o sebe a o svojom vzťahu k iným. Na začiatku môžeme byť príliš analytickí a snažiť sa vyriešiť príliš veľa naraz.

Na toto rozpoloženie našej mysle existuje takmer neomylný predpis: vyprázdniť si ju od všetkých myšlienok okrem jednej: dneška a toho, ako ho využijem.

Pripomienka na dnešný deň: Tento deň je môj. Je jedinečný. Nikto na celom svete nemá presne takýto. Obsahuje súhrn všetkých mojich skúseností z minulosti a celý môj budúci potenciál. Patrí mi, a môžem s ním urobiť čo chcem. Môžem ho naplniť radostnými okamihmi alebo zničiť nezmyselnými starosťami. Ak mi prídu na myseľ bolestivé spomienky na minulosť alebo hrozivé myšlienky o budúcnosti, zbavím sa ich. Nemôžu mi zničiť dnešok.

„Dnešok je môj vzácny dar od Boha. Ako ho využijem? Čím menej dovolím ostatným, aby ho ovplyvňovali, tým bude pre mňa vyrovnanejší a uspokojujúcejší.“

predošlé   ♦   nasledujúce