29. marec (zamyslenie Al-Anon)

Keďže sme v živote zažili viac problémov než to, čo cítime, že sme si zaslúžili, niektorí z nás sa otočili Bohu chrbtom a rozhodli sa ísť svojou vlastnou cestou, vo svojej vlastnej moci. Je to ako dieťa, ktoré vojde do tmavej miestnosti a odmietne zažnúť. Keď o niečo zakopne a zraní sa, má z toho obviňovať tmu? Ak niekam cestujeme a odmietame silu, ktorú má vlak alebo auto, ktoré by nás tam doviezli, čia je to chyba, že sa tak veľmi omeškáme?

Keď čelíme zložitosti situácie, v ktorej sa nachádza alkoholik a snažíme sa ju vyriešiť vo vlastnej sile, tvrdohlavo odmietame pomoc, ktorú by sme mohli prijať v Al-Anone. Čia je to potom vina, keď sa veci zhoršujú namiesto toho, aby sa zlepšovali?

Pripomienka na dnešný deň: Keď stojím zoči-voči problému, pokojne sa budem usilovať o nájdenie tých najrozumnejších prostriedkov na jeho vyriešenie. Použijem spôsoby, ktoré pomohli už mnohým iným s rovnakým problémom, aký mám ja. Program Al-Anon bude mojím každodenným sprievodcom, ktorý ma bude viesť z chaosu do pokoja.

Ak nemilujem svoje mučenie
a nelipnem na ňom,
nemusím byť sama pri oslobodzovaní sa
z toho, čo ma trápi
.“

predošlé   ♦   nasledujúce