30. júl (zamyslenie Al-Anon)

Koľko hodín bdelosti sa nachádza v dnešnom dni? Čo s nimi urobím? Dnešok je ten jediný deň, s ktorým mám niečo urobiť, tak ho využijem opatrne. Ani jeden okamih nepremrhám tým, že sa budem trápiť nad včerajškom a nedovolím ani to, aby mi mysľou preletela hrôza zajtrajška.

Tento čas využijem na moje podstatné veci a snáď sa najprv popasujem s tými ťažšími, aby som nemala pokušenie odložiť ich na zajtra. Naplánujem si trochu času na to, aby som sa potešila a oddýchla si a trochu – možno len desať minút – na meditáciu a modlitbu osamote.

Pripomienka na dnešný deň: Dnešný deň patrí mne. Môžem s ním urobiť úžasné a tvorivé veci, vrátane vytvorenia poriadku v mojom okolí a v mojej mysli. Nikto iný nevlastní môj úsek času, preto záleží len na mne, ako dobre naplním každý okamih pre svoje uspokojenie.

Al-Anon mi vraví, aby som žila jeden deň za druhým. Dnes je ten deň.

Len pre dnešok sa nebudem báť. Nebudem sa báť hlavne toho, aby som sa radovala z nádhery a verila, že rovnako, ako budem dávať tomuto svetu, tento svet bude dávať mne.“ (Z publikácie Al-Anon: Len pre dnešok)

predošlé   ♦   nasledujúce