4. január (zamyslenie Al-Anon)

Ak si poviem: „Sama nedokážem urobiť nič“, vyhlasujem tým, že mám v úmysle hľadať pomoc. Kde je pomoc pre môj problém súvisiaci s tým, že žijem s alkoholikom? Nájdem ju spolu s mojimi spolučlenmi v Al-Anone. Tam nájdem pochopenie, silu a nádej. Tam sa naučím prijímať veci, ktoré nemôžem zmeniť a odvahu zmeniť veci, ktoré môžem. Môj prvý krok bude obsahovať program: Pôjdem na všetky dostupné stretnutia Al-Anon, budem čítať literatúru Al-Anon, budem mať otvorenú myseľ, vo svojom každodennom živote budem aplikovať to, čo sa učím.

Pripomienka na dnešný deň: Môj vlastný spôsob myslenia ma často podvádza. Dokážem pred sebou vidieť len malý kúsok cesty. Keď si uvedomujem, že ľudia po celom svete sa snažia vyriešiť svoje problémy vo viac ako 12 500 skupinách Al-Anon, nebol by to pre mňa zbytočný trest, keby som odmietla tento úžasný spôsob života?

„Zdieľanie sa so skúsenosťami rozširuje horizonty človeka a otvára mu nové a lepšie spôsoby riešenia ťažkostí. Nie je dôvod, aby ich človek riešil sám.“

predošlé   ♦   nasledujúce