Neil Nedley, M.D.: Stratené umenie myslieť (kniha)

STRATENÉ UMENIE MYSLIEŤ. Ako zlepšiť emočnú inteligenciu a dosiahnuť vysokú duševnú výkonnosť. Vydal Advent-Orion 2019. 164 strán, 17 x 24 cm, viaz.

1..časť: Ako myslenie mení chemické reakcie v mozgu

2. časť: Ako životný štýl ovplyvňuje náš mozog

Kniha Stratené umenie myslieť vám pomôže jasnejšie premýšľať, posilniť vaše vzťahy, zlepšiť náladu a žiť dlhší a šťastnejší život. Je praktickým nástrojom, ktorý môžete využiť na zlepšenie svojho duševného výkonu, emocionálnej inteligencie a celkovej spokojnosti v živote. Naučte sa prežívať emocionálny pokoj a stabilitu aj počas veľkého stresu. Rozviňte svoje schopnosti

  • riešiť zložité situácie,
  • dôkladne analyzovať informácie a
  • prijímať správne rozhodnutia.
  • Uskutočnite trvalé pozitívne zmeny svojho životného štýlu.

Aj malé zlepšenia povedú k zvýšeniu vašich mentálnych schopností. Prežite svoj život s chuťou. Nech vám každý deň prináša spokojnosť a tiež novú motiváciu rásť.

Lekár, vedec, lektor a autor niekoľkých kníh Neil Nedley sa špecializuje na gastroenterológiu, duševné zdravie a medicínu životného štýlu. Pravidelne prednáša na kurzoch celoživotného vzdelávania pre lekárov a zdravotníkov po celom svete. Neustále sleduje najnovšie trendy a poznatky v oblasti medicíny, stravovania, životného štýlu a psychológie. Je tiež autorom knihy Život bez depresie.

Česká verzia: Ztracené umění myslet. Vydal Advent-Orion. Hmotnosť tejto knihy vytlačenej na kriedovom papieri je 1,3 kg, preto je slovenské vydanie v tomto smere „praktickejšie“. Slová autora z predslovu:

Vtedy som sa rozhodol, že musím vytvoriť program pre zdravých ľudí, ktorý im ponúkne možnosť dosiahnuť vysokú duševnú výkonnosť. Väčšina ľudí má veľké rezervy v tom, ako žije svoj život. Potrebujú len nájsť nástroje, aby ich mohli využiť. Náš kurz môže človeku s priemernou inteligenciou (IQ) a priemernou emočnou inteligenciou (EQ) dosiahnuť najvyšší percentil, ktorý väčšinou vykazujú len elitní myslitelia. Merateľný pokrok sa dá sledovať už počas prvých piatich dní, ale maximum môže jedinec dosiahnuť v rozmedzí od 6 mesiacov do roku od doby, keď princípy tu popísané aplikuje do svojho života.“

Obsah českého vydania:

⇒ Mohlo by Vás zaujímať: prednášky o emočnej inteligencii: