1. november (zamyslenie Al-Anon)

NERADIŤ NEALKOHOLIKOM

Život s alkoholikom so sebou prináša rôzne problémy, ktoré sa vyskytujú v rôznych podobách. Ak ide o alkoholikovo nevypočítateľné správanie, hanbu a iné relatívne malé problémy, Al-Anon dokáže poskytnúť nealkoholikovi pokoj mysle.

V iných prípadoch môžu rodine chýbať nevyhnutné veci a môže čeliť násiliu, krutosti, policajným zásahom, strate domova a potrebe pomoci zo strany verejnosti.
.
Pobúrení takýmto utrpením môžu niektorí z nás v Al-Anon cítiť, že je správne a užitočné poradiť nealkoholikovi, aby podnikol drastický krok. No neustále by sme mali mať na mysli, že ak človek, ktorému chceme pomôcť, urobí nejaké rozhodnutie v hystérii alebo zúfalstve, pravdepodobne to nebude správe rozhodnutie.
.
Pripomienka na dnešný deň: Dokonca aj v prípadoch, ktoré sa mi zdajú ako beznádejné, sa vyhnem posudzovaniu alebo poskytovaniu rád. Ak dokážem presvedčiť zúfalú manželku alebo manžela, aby sa aspoň na nejaký čas pokúsili pochopiť program Al-Anon a využívať ho, výsledná zmena v postoji by mohla pomôcť urobiť správne rozhodnutia.
„Bože, daj, aby som
nikdy nikoho nenútila k tomu,
aby urobil nejaký krok okrem toho,
aby konštruktívne využíval
myšlienky Al-Anon.“
v angličtine TU
⇒ Prečítajte si: Alkohol (citáty+článok)
.
.

predošlé   ♦   nasledujúce