13. november (zamyslenie Al-Anon)

BYŤ MYSĽOU V DNEŠKU

Raz prišla do Al-Anon nová členka, plná starostí a zmätku. Bola ochotná sa učiť, študovala kroky a snažila sa ich uplatňovať. „Zázračná zmena“ (o ktorú sa všetci usilujeme) sa dostavila pomerne skoro a každý nad tým žasol. Na jednom stretnutí ju požiadali, aby niečo povedala:

„Chcela som ten program vlastniť, tak som čítala všetky kroky ešte predtým, ako som na nich postupne začala pracovať. Jedno slovo v jedenástom kroku ma zastavilo: meditácia. Každé ráno som si vyhradila desať minút a snažila sa sústrediť na jednu vec, premýšľajúc o všetkých jej prvkoch a kvalitách. Najprv som sa sústredila na myšlienku dneška, do ktorého som sa práve zobudila. Vravela som si: Toto je deň plný hodín a minút, počas ktorých sa ešte nič nestalo. Ešte som neurobila nijaké chyby, ešte som netrpela. Potom sa moja myseľ sústredila na to, čo sa stalo v uplynulých dňoch a zistila som, že znovu prežívam všetky tie hrozné udalosti. Prestaň!, povedala som si. Zišla si z cesty od meditácie. A opäť som sa vrátila k uvažovaniu nad týmto jedným nedotknutým dňom. Potom sa mi myseľ znovu zošmykla a začala som rozmýšľať o hrôze zo zajtrajška. Znovu som sa musela vrátiť k dnešku a jeho neohraničeným možnostiam.

Postupne to bolo stále ľahšie a ľahšie sústrediť sa na jednu myšlienku bez toho, aby som blúdila v myšlienkach o zlobe a strachu. Som si istá, že tieto meditácie mi poskytujú zmysel reality v mojom živote. Využívam ich pri krokoch, pri modlitbe vyrovnanosti a pri každej nápomocnej duchovnej myšlienke. Naozaj to funguje.“

http://alanonslovensko.sk/zamyslenia.php

v angličtine TU

predošlé   ♦   nasledujúce

⇒ Prečítaj si: