2. november (zamyslenie Al-Anon)

AKÝ/Á SOM DOMA?

Aké úlohy hráme v našich vzťahoch s rôznymi ľuďmi? Keď sme na túto tému narazili v Al-Anone, istý člen povedal, že každý z nás by sa mal bližšie pozrieť na svoje postoje k svojim rodinám. Poukázal na to, že na stretnutiach Al-Anon sme často veselí a ochotní prijímať program v nádeji, že bude fungovať aj u nás.

No ďalej pokračoval slovami: „No máme rovnako milú tvár aj vtedy, keď jednáme s alkoholikom a so svojimi deťmi? Alebo sa často mračíme a nadávame, napomíname a sťažujeme sa, a obraz, ktorým sami seba doma prezentujeme, je obraz bosa, mentora a odsudzovateľa?
Pripomienka na dnešný deň: Ak je môj postoj doma stále mrzutý a kritický, budem sa snažiť zmeniť to sledovaním toho, čo hovorím a robím a ako na to moja rodina reaguje. Svoju úctu a rešpekt si nevyhradím len na autsajdrov, ktorým sa chcem zapáčiť, ani na tých, na ktorých chcem urobiť dojem. Ľudia, s ktorými žijem, stoja za moje najlepšie správanie a určite chcem na nich pozitívne reagovať s rešpektom a láskavosťou, ktorú som im doteraz mohla nevedome odmietať.
„Radostné srdce je ako liek,
ale zlomený duch vysušuje kosti.“
(Príslovia)

v angličtine TU

⇒ Prečítajte si:

predošlé   ♦   nasledujúce