Julián Melgosa a Michelson Borges: Sila nádeje (kniha)

Ako zvíťaziť nad depresiou, úzkosťou, stresom a pocitom viny.
Vrútky, Advent-Orion 2018. 1. vydanie. 112 s.

Kniha Sila nádeje vám chce pomôcť žiť zmysluplným a úspešným životom. Nájdete v nej odpovede, ktoré vás privedú na cestu pokoja, obnovy a uzdravenia.

Väčšina z nás vie, že pohyb a vyvážená strava prispievajú k zdraviu a celkovej pohode. Čo však v prípade, keď sa choroba netýka nijakej konkrétnej časti tela?

Stalo sa vám niekedy, že:

• na vás doľahla ťarcha rôznych povinností?
• nevybavili ste všetko, čo ste v ten deň mali v pláne?
• museli ste čeliť pocitu viny pre nejakú závislosť?
• chceli ste to už vzdať a utiecť niekam na pustý ostrov?

Nie ste sami! Práve v tejto chvíli dolieha na milióny ľudí úzkosť, stres a depresia. Ak s tým bojujete aj vy – alebo poznáte niekoho, kto má tento problém – verte, dá sa to zmeniť! Nemusíte zostať uväznení v bolesti!

Kniha Sila nádeje vám chce pomôcť žiť zmysluplným a úspešným životom. Nájdete v nej odpovede, ktoré vás privedú na cestu pokoja, obnovy a uzdravenia. Objavte silu nádeje!

O AUTOROCH

Julián Melgosa vyštudoval psychológiu na University od Madrid v Španielsku a získal doktorát zo psychológie na Andrews University v USA. Ako člen British Psychological Society (Britská psychologické spoločnosť) pracoval ako univerzitný profesor. Je autorom rôznych článkov a kníh, ktoré sa venujú tematika emocionálneho zdravia. Narodil sa v Španielsku. V súčasnosti žije v USA.

Michelson Borges je žurnalista. VŠ titul získal na Federal University of Santa Catarina v Brazílii a na Brazil Adventist University. Je redaktorom časopisu Vida e Saúde (Život a zdravie). Prednáša na rôznych miestach v Brazílii a v ďalších krajinách. Je autorom kníh o médiách, vede a náboženstve

OBSAH:

Úvod
1. kapitola: O svojom zdraví rozhoduješ vo svojej mysli
2. kapitola: Úzkosť – Keď na vás doľahne strach z budúcnosti
3. kapitola: Depresia – Keď vás trápi minulosť
4. kapitola: Stres – Strach z prítomnosti
5. kapitola: Psychické traumy
6. kapitola: Otroci závislostí
7. kapitola: Pocity viny
8. kapitola: Netvor v nás
9. kapitola: Návod na použitie
10. kapitola: Sila nádeje

V knihe si môžete zalistovať TU.