Nancy and Ron Rockeyovi – Kay Kuzmová: Každý má své místo (kniha)

Jak překonat negativní následky odmítnutí a nalézt svobodu přijetí.
Praha, Advent-Orion 2009. 193 s.

Ron sa v detstve beznádejne zamotal do lepkavých sietí emocionálneho a fyzického zneužívania. Nancy žila ako dieťa uväznená v pocite vlastnej bezcennosti a odmietnutia. Napriek svojej bolesti však nezostali pasívnymi obeťami. Dokázali prežiť.
Pri celoživotnom hľadaní pravdy a emocionálneho uzdravenia sa Dr. Nancy a Dr. Ron Rockeyovci postavili zoči-voči svojim najväčším obavám spojeným s vlastnou minulosťou a našli odvahu oslobodiť sa od zmätku a trápenia, ktoré prežili. Dvaja výnimoční autori, veriaci manželia, zaoberajúci sa otázkou vnútorného uzdravenia, ponúkajú vo svojej pôsobivej knihe vynikajúce a účinné postupy, ktorých cieľom je prekonať negatívne následky zneužívania a odmietnutia.
Na základe biblických princípov povedie kniha čitateľov po ceste k odkrytiu zdroja ich osobných tráum. Pomôže im hlbšie pochopiť ich osobné potreby a nájsť konečné a trvalé Božie uzdravenie. Ak ste pripravení zbaviť sa konečne svojej nálepky „obete“, začítajte sa do jej stránok. Postupne sa naučíte nachádzať spôsoby, ako získať naspäť to, čo vám bolo vzaté.

„Nič nám nerobí takú radosť, ako byť svedkami toho, keď ľudia pochopia pravdu, keď sa ich rany zahoja a konflikt je nahradený súladom a harmóniou.“ (Ron a Nancy Rockeyovi)

OBSAH:

Poděkování
Věnování
Úvod
1. Život v pavučině
2. Odhalení problému
3. Začarovaný kruh
4. Nitro napadené virem
5. Nedostatek lásky
6. Kořeny zášti
7. Kořeny odmítnutí
8. Zášť
9. Emocionální zneužívaní
10. Kdo jsem?
11. Uzdravení
12. Vysvobození
Slovo o autorech