Som hviezda alebo babrák? (zamyslenie)

Sandra Bullock získala v roku 2010 v jeden večer Zlatú malinu (ocenenie za najhoršiu herečku roka) a v nasledujúci  Oskara.

Niekedy excelujeme, niekedy sme podpriemerní. Niečo zvládame ľavou zadnou, pri inom potíme krv.

Nechcime, aby sme ako ryba liezli na stromy sťa veverička. Stavajme na svojich silných stránkach a akceptujme, prípadne zlepšujme tie slabšie.

Na jednom kreslenom vtipe rozmotáva macko pri vianočnom stromčeku reťaz s vianočnými svetielkami. Morí sa s tým hodne dlho, nakoniec ten svetelný chuchvalec zavesí celkom hore pod vianočnú hviezdu, sadne si k stromčeku a pokojne si číta knižku. Ktovie, možno sa neskôr k tomu vrátil a dokončil to, a možno nie a strávil Vianoce pod tou gučou svetielok.

Robíme to najlepšie, čo vieme, hoci to niekedy nemusí tak vyzerať.

A niekedy jednoducho preceníme svoje sily. Tak ako na jednej fotke, na ktorej bol kamión s nápisom You Can Do It (Zvládneš to) zakliesnený pod nadjazdom, ktorý bol preň príliš nízky. Takže sa skúsme potľapkať po pleci, zajtra to skúsime znovu. Byť k sebe láskavý, povzbudzujúci, pozitívny je väčšinou lepší motivátor ako negatívno.

A niekedy nás jednoducho niekto zhodí. Poníži. Len tak, lebo chce. Vtedy si môžeme povedať:

Tvoju skutočnú hodnotu ocenia len znalí ľudia na správnom mieste. Nech ťa preto nikdy nevyvedie z miery, keď niekto neznalý na nesprávnom mieste zaobchádza s tebou ako s bezcenným odpadom. Tí, čo tvoju hodnotu poznajú, vždy ťa primerane ocenia.“