V JAME

JEDEN ALKOHOLIK spadol do jamy a nevedel sa z nej dostať von.

Išiel okolo obchodník a alkoholik naňho volal o pomoc. Obchodník mu hodil nejaké peniaze a povedal mu, aby si kúpil rebrík. Lenže v tej jame, v ktore trčal, si alkoholik žiadny rebrík kúpiť nemohol.

Išiel okolo lekár. Alkoholik kričal: „Pomóóc! Nemôžem vyliezť!“ Lekár mu dal nejaké lieky a povedal: „Daj si toto, zmiernia ti bolesť.“ Alkoholik sa poďakoval, ale keď mu lieky došli, stále bol v diere.

Išiel okolo dobre známy psychiater a počul alkoholikovo volanie o pomoc. Zastavil sa a spýtal sa: „Ako ste sa tam dostali? Narodili ste sa tam? Dali vás tam rodičia? Povedzte mi o sebe, zmierni to váš pocit osamelosti.“ A tak sa s ním alkoholik hodinu rozprával, potom musel psychiater odísť, ale povedal, že ďalší týždeň príde zas. Alkoholik sa mu poďakoval, no stále bol v jame. Išiel okolo kňaz. Vytiahol Bibliu a povedal: „Pomodlím sa za teba.“ Kľakol na kolená a pomodlil sa zaňho, potom odišiel.

Alkoholik bol veľmi vďačný, čítal si Bibliu, no stále bol v diere.

Náhodou išiel okolo uzdravujúci sa alkoholik. Ten v jame vykríkol: „Hej, pomôž mi. Trčím tu dolu v jame!“ Vzápätí ten hore zoskočil do jamy k nemu. Nešťastník vytreštil oči: „Čo to robíš?! Teraz sme tu uviaznutí obidvaja!!“ Ale uzdravujúci sa alkoholik povedal: „Upokoj sa. Je to v poriadku. Už som tu bol. Viem, ako sa dostaneme von.“

Lukáš 6,39: „Môže viesť slepý slepého? Nepadnú azda obaja do jamy?

⇒ Mohlo by Vás zaujímať: