Janet Geringerová-Woititzová, Ed. D.: Dospelé deti alkoholikov (kniha)

Sofa 1997. 157 s.

⇒ v češtine vyšlo pod názvom „Dospělé detí alkoholiků“

Janet G. Woititzová, Ed. D. (1938-1994) bola americká psychologička a výskumníčka, zakladateľka a prezidentka Inštitútu pre poradenstvo a školenie vo West Caldwell, New Jersey, ktorý sa špecialituje na prácu s nefunkčnými rodinami a ľuďmi. Bola svetoznámou odborníčkou, prednášateľkou a autorkou bestsellerov Boj o intimitu, Manželstvo na dne, Syndróm sebazničenia, Ozdravte svoju sexualitu, Domov mimo domu a Praktické rady do života pre dospelé deti.

Nemusíte byť dieťaťom alkoholika, aby ste si prečítali túto knihu.
Nemusíte byť dieťaťom alkoholika, aby vám táto kniha pomohla.

Kniha vyšla pôvodne v roku 1983 a dostala sa do zoznamu bestsellerov. Autorka v nej vyzdvihla typické vzorce správania v rodinách alkoholikov, vrátane nedostatočnej sebadôvery dospelých a ťažkostí vo vzťahoch s druhými. V roku 1990 vyšlo rozšírené vydanie. Knihu preložili do 6 jazykov. (Wikipedia)

Autorka predkladá svoje vedomosti všetkým dospelým deťom alkoholikov. Položila základy nového hnutia pohľadu na deti alkoholikov. Kladie pod mikroskop dospelé deti z rôznych nefunkčných rodín, ktoré majú spoločné črty. Po takmer desiatich rokoch práce s nimi prináša konkrétne rady a techniky, ktoré sa jej osvedčili.

Dozviete, kde sa vaša cesta začína a ako v nej máte pokračovať.

OBSAH:

  1. Aké bolo vaše detstvo?
  2. Čo ste si priniesli do dospelosti?
  3. Prelomiť začarovaný kruh
  4. A čo vaše deti?
  5. Rady na záver

→ prečítajte si článok s osobnou skúsenosťou TU